Odchudzanie zaczyna się w umyśle
Psychika w odchudzaniu

Odchudzanie zaczyna się w umyśle

Kolejny raz bierzesz się za odchudzanie. Teraz będzie przecież inaczej i nie poddasz się tak szybko jak przy wcześniejszych próbach. Masz już karnet na siłownię, drastyczną dietę z internetu, pigułki wspierające odchudzanie i tyle motywacji, że aż Cię rozsadza. Twoim celem jest zajebista sylwetka do początku lata, a więc trzeba sporo zrzucić i jeszcze najlepiej jakby delikatnie sylwetkę umięśnić. W teorii wszystko wydaje się proste, ale osoby zaczynające którąś z kolei walkę z nadwagą wiedzą że w tym przypadku teoria nijak ma się do rzeczywistości.

Profesjonlny Copywriter

Dlaczego chcesz schudnąć?

Odpowiedź na to pytanie jest fundamentem na którym stoi cała Twoja droga do odchudzania. Czy lekarz zalecił odchudzanie? Wstydzisz się swojej sylwetki w gronie znajomych? Chcesz się podobać płci przeciwnej? Powodów dla których rozpoczyna się odchudzanie są tysiące, ale tylko jeden z nich jest naprawdę ważny. Odchudzam się dla siebie i tylko dla siebie. Każdy inny powód ma duże szanse na niepowodzenie, bo jeśli sami nie czujemy potrzeby się odchudzić to prędzej czy później zapał w nas zgaśnie.

Znasz z pewnością wiele osób z większą lub mniejszą nadwagą które nawet nie myślą o tym żeby zacząć się odchudzać. Nie czują takiej potrzeby bo dobrze się czują w swoim ciele. I tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi. Trzeba się dobrze czuć w swoim ciele. Oczywiście zalecenie lekarza powinno nas zmotywować do tego roku, ale trzeba zawsze pamiętać o tym że odchudzanie robi się dla siebie a jak dzięki temu poprawi się nasze zdrowie, zwiększy wytrzymałość fizyczna czy znajdziemy drugą połówkę to super.

Stawiaj sobie małe cele do osiągnięcia

Najlepiej jakby już po pierwszym miesiącu waga wskazywała 10, 15, 20 czy więcej kilogramów mniej. Tylko jaka jest szansa na to, że w miesiąc uda się tyle schudnąć? Czy nie lepiej nastawić się psychicznie na mniejsze rezultaty, których osiągnięcie zmotywuje Cię do dalszego odchudzania niż rozczarować się, że nie udało się schudnąć tyle co się oczekiwało? Niech to będą 2 czy 3 kg na początek. Jeśli uda Ci się tyle schudnąć to osiągniesz swój cel i z większym zapałem będziesz kontynuować dietę i ćwiczenia.

Przy samej diecie spokojnie powinno Ci się udać zrealizować cel. Zachęcamy jednak do tego, żeby w trakcie odchudzania zwiększyć aktywność fizyczną co poprawi efekt odchudzania. W ten sposób każdy miesiąc będzie dla Ciebie krokiem zwycięstwa w dojścia do wymarzonej sylwetki. W odchudzaniu nie ma pośpiechu. Grunt żeby wszystko przebiegało w tempie zdrowym dla Twojego organizmu. Pamiętaj, że szybkie chudnięcie jest powodem pojawiania się rozstępów które są bardzo trudne do zlikwidowania.

Czy warto sięgać po tabletki wspierające odchudzanie?

czy warto sięgać po tabletki

Kluczowa w odchudzaniu jest dieta i aktywność fizyczna. Tabletki odchudzające mają jedynie przyśpieszyć zrzucanie kilogramów. Na naszym portalu znajdziesz ranking tabletek na odchudzenie który powstał w oparciu o oceny użytkowników. Wiele osób osiąga zadowalające efekty bez stosowania tabletek na odchudzanie więc ich stosowanie jest kwestią wyłącznie indywidualną. Jeśli spadki w wadze zaczną maleć to warto przemyśleć dołączenie tabletek na odchudzanie, które – teoretycznie – powinny pomóc.

„Teoretycznie” powinny pomóc bo każdy organizm jest inny i spadki wagi mogą być różne. Pamiętaj też o tym, że przy tej samej objętości mięśnie są cięższe niż tłuszcz, więc spadek na wadze wcale może nie oznaczać, że mniej chudniemy. Dużo osób walczących z nadwagą sięga po tabletki odchudzające wyłącznie w celu poprawy efektów osiągniętych dzięki diecie i treningom.

 Zagrożenia związane z osiągnięciem docelowego spadku wagi

uwaga

Dużo osób odchudzających się zapomina że są granice których przekroczenie może być bardzo groźne dla zdrowia. Często zapominamy o tym, że już dalsze odchudzanie nie jest nam potrzebne. Już wyglądamy dobrze i dalsze zrzucanie kilogramów może być niebezpieczne. We wszystkim w życiu trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie patrz na to, że ktoś inny waży kilka kilogramów mniej niż Ty czy się śmieje z Ciebie że za dużo ważysz choć masz już super sylwetkę. Przejmowanie się opinią innych kiedy sami uważamy, że wyglądamy super to marnowanie energii.

Komentarze